VTÁČIE BÚDKY - E-SHOP PRE VTÁKY

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

VTÁČIE BÚDKY

Bezpečné vtáčie búdky
Nemáte možnosti alebo čas na výrobu vtáčej búdky? Potom ste tu správne! Ale pozor, nie je búdka ako búdka. V poslednom období sa na trhu objavili rôzne nebezpečné búdky, sklenené, preglejkové, OSB a pod., ktoré sú pre vtáky stávajú smrtiacou pascou. Buď nie sú dostatočne vodotesné, dno je z vonkajšej strany, strieška neprečnieva, alebo sú naopak príliš utesnené s nevhodnou mikroklímou, často nie sú zabezpečené ani proti predátorom či otvárateľné, aby ich človek mohol pravidelne čistiť. Jednou z najvážnejších chýb prevažnej väčšiny komerčných búdok sú bydlá. Vyzerajú ekovýchovne, ale, bohužiaľ, výrazne uľahčujú prístup mačičkám, ktoré potom búdku navštevujú ako svoju špajzu. Naše búdky sú bezpečné, otestované v dlhoročnej ochranárskej praxi. Niektoré typy robíme sami, niektoré nakupujeme u renomovaných a zdatných výrobcov. Ak si chcete búdky vyrobiť svojpomocne, urobte tak s maximálnym úsilím, aby boli kvalitné a bezpečné. Viac sa o postupe a rozmeroch takýchto vtáčích búdok nájdete tu. Ak potrebujete, búdky Vám vieme prísť nainštalovať alebo Vám aspoň poradíme najvhodnejšie miesta.  
Vtáčia búdka drevená: sýkorník

Vtáčia búdka drevená: sýkorník

Drevená klasika, spojenie estetického dojmu a účelnosti. Profesionálne navrhnuté búdky s vysokou mierou obsadenosti a dlhou životnosťou. Búdka určená prioritne pre hniezdenie sýkoriek, vrabcov a žltochvostov. Ideálny doplnok a nástroj biologickej ochrany plodín do vašej záhrady. A, samozrejme, ideálny darček. Zdvojený výstup pred vletovým otvorom je ochranou pred predátormi (nedočiahnu na mláďatká).

Vletový otvor: 3,2 cm
Rozmery: 17 x 30 x 17 cm (š/v/h), zadná lišta na upevnenie: 5 x 45 cm
Váha: 3 kg
Materiál: drevo
Životnosť: 10 rokov

20,00 € Vložiť
Vtáčia búdka drevená: sovník

Vtáčia búdka drevená: sovník

Drevená klasika, spojenie estetického dojmu a účelnosti. Profesionálne navrhnuté búdky s vysokou mierou obsadenosti a dlhou životnosťou. Univerzálna búdka určená prioritne pre hniezdenie sov, kaviek, škorcov, pôtika, výrika, dudka či plúžika. Ideálny doplnok a nástroj biologickej ochrany plodín do vašej záhrady ako aj k rozsiahlejším poľnohospodárskym plochám.

Vletový otvor: 8 cm
Rozmery: 50 x 23 x 23 cm
Materiál: drevo s náterom
Životnosť: min. 10 rokov

40,00 € Vložiť
Drevená búdka pre sokola myšiara

Drevená búdka pre sokola myšiara

Drevená klasika s ochranným náterom, spojenie estetického dojmu a účelnosti. Profesionálne navrhnuté búdky s vysokou mierou obsadenosti a dlhou životnosťou. Búdka určená prioritne pre hniezdenie sokola myšiara, sokola červenonohého a myšiarky ušatej. Ideálny doplnok a nástroj biologickej ochrany plodín do vašej záhrady ako aj k rozsiahlejším poľnohospodárskym plochám.

Rozmery: 45 x 32 x 32 cm (š/v/h)
Vletový otvor priemer: 13 x 40 cm
Materiál: drevo
Váha: 5 kg
Životnosť: 10 rokov

58,00 € Vložiť
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky