NAPÁJADLÁ - E-SHOP PRE VTÁKY

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

NAPÁJADLÁ

Suchá a horúčavy sú pre vtáky nebezpečné!
Mení sa klíma a s touto zmenou nám pribúdajú suché dni a rekordné horúčavy. Dažďa je čoraz menej a dopláca na to aj život v mestskom prostredí. Mestá aj obce totižto fungujú ako tzv. tepelné ostrovy, v ktorých je aj o niekoľko stupňov teplejšie ako v okolí. S tým ako ubúda stromov, ktoré mesto prirodzene ochladzujú, a prirodzených mlák, z ktorých sa vtáky napijú, vidíme čoraz častejšie týchto našich operených „spolutrpiteľov“ hynúť. Prvým príznakom, že vtáky v našom okolí nutne potrebujú vodu, je skľúčený postoj s otvoreným zobákom. Prvá pomoc je jednoduchá, treba týmto vtákom ponúknuť napájadlá. Budú z nich nielen piť, ale sa v nich aj ochladzovať a kúpať. Väčšie typy sú vhodné do záhrad, menšie aj na balkón. Najbezpečnejšie napájadlá sú vždy tie visiace. Ak chováme na dvore cicušky, mali by sme s tým rátať. 
Napájadlo (visiace) Red Barn Water Drinker

Napájadlo (visiace) Red Barn Water Drinker

Toto šikovné kovové visiace napájadlo môžete umiestniť prakticky kdekoľvek, na balkóne, v meste na strom, do záhrady. Ak ho zavesíte s rebríkom, určite vám ho nikto neukradne a nedostanú sa k nemu ani číhajúce mačky. Okrem dekoratívnej funkcie splní aj tú ochranársku. Poskytne smädným vtákom v týchto horúčavách ideálne osvieženie a pomocnú ruku. Dehydratácia je totižto jednou z najčastejších príčin úhynu vtáctva v letných mesiacoch.

Rozmery: výška 30 cm
Objem: 1 l
Výrobca: Red Barn

24,00 € Vložiť
Napájadlo Oasis

Napájadlo Oasis

Toto napájadlo je perfektným doplnkom pre vašu záhradu. Okrem dekoratívnej funkcie splní aj tú ochranársku. Poskytne smädným vtákom v týchto horúčavách ideálne osvieženie a pomocnú ruku. Dehydratácia je totižto jednou z najčastejších príčin úhynu vtáctva v letných mesiacoch.

Trvanlivosť: 10-15 rokov
Rozmery: výška 5 cm (s drobným podstavcom), priemer 30 cm
Váha: 0,97 kg
Materiál: recyklovaný plast a bambus (PolyBoo)
Výrobca: Wildlife World

Na zimu odporúčame schovať, má síce ochrannú glazúru, ale veľké mrazy ho môžu poškodiť.

29,00 € Vložiť
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky