KRMIVÁ - E-SHOP PRE VTÁKY

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

KRMIVÁ

Krmivo pre voľne žijúce vtáky
Hľadáte kvalitné a bezpečné krmivo pre voľne žijúce vtáctvo? Tak to ste tu správne. Sme prakticky jediní výrobca a distribútor kvalitných slovenských zmesí pre voľne žijúce vtáctvo, zmesí, ktoré zodpovedajú našim stredoeurópskym vegetačným podmienkam. V ponuke máme aj krmivo pre hmyzožravce, dokonca pre vodné vtáky. Takže, už žiadne pečivo, to vodnému vtáctvu veľmi škodí! Takmer všetky naše zmesi sú obohatené o hmyziu proteínovú zložku, ktorú je vhodné podávať vtákom v hniezdnom období a máme aj špeciálnu jarnú zmes s vysokým zastúpením sušeného hmyzu. Sme síce zástancovia celoročného prikrmovania, zdôrazňujeme však, že krmivo musí byť čisté a suché, a kŕmidlá musia byť pravidelne dezinfikované, inak sa stávajú zdrojom prvoka rodu Trichomonas, ktorý spôsobuje tzv. kŕmitkovú chorobu, trichomoniázu. Pri kŕmení divého vtáctva je možné využiť aj rôzne chovateľské zmesi, najmä tie s obsahom hmyzu. Máme aj dokrmovacie zmesi určené pre záchranné a rehabilitačné stanice. Špecialitou sú vysoko kvalitné lojové gule s obsahom hmyzu a arašidovej múky. V ponuke máme aj množstvo typov kŕmidiel a zásobníkov na lojové gule. Nepodporujeme predaj lojových gulí v sieťkach.    
Šťastná sýkorka: najpestrejšia kŕmidlová zmes 5 kg

Šťastná sýkorka: najpestrejšia kŕmidlová zmes 5 kg

Najpestrejšia kŕmidlová zmes určená pre začínajúcich "vtáčkárov" a wildlife fotografov. Vhodné na pohodlné a plnohodnotné prikrmovanie širokého spektra druhov, na zemi aj na kŕmidlách, na vidieku, v prírode či na okraji mesta. Prilákate brhlíky, vrabce, sýkorky, ďatle, červienky, stehlíky, hrdličky, sojky, zelienky, glezgy, pinky atď. Obsahuje až 18 zdravých prírodných zložiek, ktoré majú vtáky najradšej!

Zloženie: vlašské orechy (lúpané i celé), arašidy, slnečnica, proso, repka, sušené múčne červy, pšenica, jačmeň, kukurica, sušené hrozno, lesknica, ľan, hrach, ryža, konope, strúhanka, mak, ovsené vločky

Balenie: 5 kg v papierovom vreci

Náš vlastný produkt

14,00 € Vložiť
Šťastná sýkorka: MESTSKÁ ZMES 5 kg

Šťastná sýkorka: MESTSKÁ ZMES 5 kg

Kŕmidlová zmes s vysokým zastúpením slnečnice určená pre mestských operených návštevníkov, najmä sýkorky, vrabce, zelienky a brhlíky. Obsahuje 5 zdravých prírodných zložiek, ktoré majú tieto druhy najradšej!

Zloženie: slnečnica, vlašské orechy (lúpané), proso, lesknica, sušené múčne červy

Balenie: 5 kg v papierovom vreci

Náš vlastný produkt

8,00 € Vložiť
ČERVÍKOVO ZJAVENIE jarná zmes 5 kg

ČERVÍKOVO ZJAVENIE jarná zmes 5 kg

Kŕmidlová zmes s vysokým zastúpením slnečnice a sušených múčnych červov určená pre prikrmovanie v jarných mesiacoch, kedy vtáky kŕmia svoje mláďatá. V Európe ubudlo už viac ako 50 % hmyzu, všade sa pestuje len samá repka, takéto jarné prikrmovanie vtáctva teda naberá na význame. Múčne červy nie sú samozrejme prioritne určené pre mláďatá, ale pre rodičov, ktorí potrebujú viac energie, aby to všetko stíhali. Kukurica a pšenica je určená zase skôr pre holubovité vtáky, aby mali svoje mláďatá čím kŕmiť.

Zloženie: slnečnica, sušené múčne červy, kukurica, pšenica

Balenie: 5 kg v papierovom vreci

Náš vlastný produkt

8,00 € Vložiť
Lojové peletky s hmyzom 3 kg

Lojové peletky s hmyzom 3 kg

Vysokoenergetická alternatíva voči lojovým guliam, peletky je možné nasypať priamo do kŕmidla bez nutnosti zakúpiť špeciálne zásobníky. Tento typ krmiva je veľmi vhodným riešením aj počas hniezdenia, resp. na celoročné prikrmovanie.

Zmes loja a sušeného hmyzu je výdatnou energetickou bombou pre väčšinu zimujúcich operencov. Pochutia si ako sýkorky, tak aj mlynárky, brhlík, ďatle, červienky, sojky či vrabce. Peletky môžete skladovať kdekoľvek.

Zloženie: pšeničná múka, hovädzí loj, hmyz
Zložky: tuk 22%, bielkoviny 10.6%, vláknina 0.4%, popol 1.2, 9% vlhkost
Aditíva: farbivo a dochucovadlo

17,00 € Vložiť
Šťastná labuť / zmes pre labute a kačice 5 kg

Šťastná labuť / zmes pre labute a kačice 5 kg

Nekŕmte vodné vtáky pečivom! V posledných rokoch sa veľmi rozmohol tento svojský, na prvý pohľad ekovýchovný, fenomén. Labutiam a kačiciam to však veľmi škodí, najmä tým mladým, u ktorých dochádza k vývinovým poruchám. Navyše dochádza k znehodnocovaniu, prekyslovaniu, vody! Šťastná labuť je naopak vhodnou neškodnou zmesou/alternatívou. Zoberte si miesto pečiva našu zmes!

Váha balenia: 5 kg
Zloženie: lisovaná zmes obilnín, kukurice a ryže

18,00 € Vložiť
Striekačka na dokrmovanie Versele-Laga Nutribird S50

Striekačka na dokrmovanie Versele-Laga Nutribird S50

Nutribird S50, väčšia plastová striekačka na dokrmovanie papagájov a voľne žijúcich vtákov

Obsah balenia: 1 ks
Objem: 50 ml

9,00 € Vložiť
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky