KŔMIDLÁ - E-SHOP PRE VTÁKY

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

KŔMIDLÁ

Bezpečné prikrmovanie vtáctva
Existuje množstvo rôznych zásad pri kŕmení vtáctva, aby sa kŕmidlá nestali pre vtáky skôr pascou ako pomocou. V prvom rade, ak prikrmujeme v meste alebo na vidieku, musíme myslieť na ochranu pred mačkami, ako hlavným predátorom drobných spevavcov. V tomto smere sú bezpečnejšie tie kŕmidlá, ktoré visia a mačka sa k nim nemôže vyšplhať. V druhom rade, dodržujeme hygienu, kŕmidlá pravidelne čistíme a prikrmujeme, pokiaľ možno, len v zimnom období. Vtákom sa totižto môžu stať osudnými aj drobné parazity a ochorenia, akým je napríklad trichomoniáza. V treťom rade, kŕmime pravidelne a len vhodným jedlom, vtáky si na prikrmovanie rýchlo zvyknú. Vynechávanie im môže uškodiť. Vtáky neprikrmujeme zvyškami z kuchyne, len semenami, lojom, bobuľami, ovocím a orechmi. Vodné vtáky neprikrmujeme pečivom! Hotové zmesi vhodné na pravidelné prikrmovanie sa dajú zakúpiť aj u nás. Lojové gule v sieťkach, ak nemusíme, nepoužívame, vtáky sa môžu do vyprázdnenej voľnejšej sieťky zachytiť a uhynúť. Mnohokrát na prázdne sieťky zabúdame, v prírode sa z nich stáva nebezpečná plastová pasca. Vhodnou alternatívou sú zásobníky na lojové gule. 
Dekoratívne kŕmidlo KOKOS

Dekoratívne kŕmidlo KOKOS

Ručná práca a ekologický výrobok v jednom! Prekrásne dekoratívne malé visiace kŕmidlo z kokosu a bambusu. Prepracované všetky detaily. Ideálne ako darček, ideálne na balkón, kde nie sú holuby vítaným návštevníkom kŕmidiel. Na toto kŕmidlo holub nesadne.

Objem: cca 0,4 l
Materiál: prírodný kokos, bambus, drevo
Rozmery: priemery 9 a 14 cm
Váha: 0,13 kg

22,00 € Vložiť
Kŕmidlo DOMČEK

Kŕmidlo DOMČEK

Šikovné a pekné kŕmidlo umožňujúce ľahké dopĺňanie cca 0,3 kg krmiva cez otvárateľný "komín". Môžete ho nastoknúť na kôl, ale môže aj visieť, v oboch prípadoch bude chránené pred predátormi. Odporúčame čistiť v teplej vode 1 x do týždňa.

Materiál: plast
Rozmery: 20 x 14 cm

13,00 € Vložiť
Kŕmidlo MAJÁK

Kŕmidlo MAJÁK

Cenovo dostupné, ľahko plniteľné, praktické a bezpečné kŕmidlo. Vďaka tomu, že visí, sa k operencom nedostanú mačky ani kuny. Otočením vrchnej časti vzniká otvor pre naplnenie cca 0,5 l semienok. Praktický dizajn umožňuje vtákom sa pohybovať po okraji kŕmidla bez toho, aby si doňho špinili. Odporúčame čistiť v teplej vode 1 x do týždňa.

Objem: 0,5 l
Materiál: recyklovaný plast
Rozmery: 19,5 x 19,5 x 19,5 cm
Váha: 0,17 kg

9,00 € Vložiť
Kŕmidlo na okno SLZA s prísavkami

Kŕmidlo na okno SLZA s prísavkami

Priehľadné kŕmidlo s prísavkami, dokonalý zážitok z pozorovania prikrmovaného vtáctva, rovno spoza okna. Kvalitný polykarbonát sa ľahko čistí a dlho vydrží.

Materiál: polykarbonát
Rozmery: 21,5 x 13 x 12 cm

17,00 € Vložiť
Trixie vonkajšie kŕmidlo

Trixie vonkajšie kŕmidlo

Vonkajšie krmítko z odolnej umelej hmoty pre kŕmenie vtáctva so skrutkovacím uzáverom, vďaka čomu sa veľmi ľahko sa plní

Rozmer: Ø 6,9, hĺbka 24 cm (Ø so skladacími tyčovými nožičkami 21,5 cm)
Objem: 450 ml
Farba: transparentná so zeleným uzáverom a zelenými tyčovými nožičkami

6,00 € Vložiť
Zásobník na lojové gule Hello Sam

Zásobník na lojové gule Hello Sam

Bezpečný zásobník na 3 lojové gule (alebo 3 jablká) vhodný na kŕmenie voľne žijúcich vtákov, navyše z ekologického/recyklovaného plastu.

Lojové gule sú jedno z najvhodnejších krmív pre vtáky. Tuk v lojových guliach dáva voľne žijúcim vtáom šancu na prežitie aj tých najmrazivejších dní. Lojové gule je ale vhodnejšie ponúknuť vtákom v takýchto zásobníkoch ako v sieťke. Sieťka predstavuje pre operence veľké riziko. Môžu sa v nej zachytiť a uhynúť. Zásobník je naopak bezpečný. Ľahko sa otvára a dobre sa čistí.

Rozmery: Ø 5 cm, výška 24 cm
Materiál: recyklovaný ekoplast
Odporúčaná veľkosť lojovej gule: 5 cm
Výrobca: Bird feeder

4,50 € Vložiť
Zásobník na lojové gule Fat Ball Feeder

Zásobník na lojové gule Fat Ball Feeder

Bezpečný kovový zásobník na 5 lojových gulí (alebo 4 jablká/ 4 väčšie lojové gule) vhodný na kŕmenie voľne žijúcich vtákov. Ľahko sa dopĺňa a čistí. Strieška bráni premokaniu. Visieť môže na háku alebo na konári.

Lojové gule sú jedno z najvhodnejších krmív pre vtáky. Tuk v lojových guliach dáva voľne žijúcim vtáom šancu na prežitie aj tých najmrazivejších dní. Lojové gule je ale vhodnejšie ponúknuť vtákom v takýchto zásobníkoch ako v sieťke. Sieťka predstavuje pre operence veľké riziko. Môžu sa v nej zachytiť a uhynúť. Zásobník je naopak bezpečný.

Rozmery: Ø 8 cm, výška 25 cm
Materiál: kov
Odporúčaná veľkosť lojovej gule: 5-7 cm
Výrobca: Feldy

9,00 € Vložiť
Kokosové kŕmidlo s lojom a hmyzom

Kokosové kŕmidlo s lojom a hmyzom

Prírodný kokosový orech je ideálne rozložiteľné eko-riešenie, ak nemáte k dispozícii zásobník na lojové gule. Obsahuje vysokoenergetický loj s prímesou hmyzu a 3 druhmi semien. Kokos vďaka šnúrke ľahko zavesíte na akýkoľvek konár v záhrade, meste či v parku. Uprednostnite vyššie konáre mimo dosah predátorov.

Zloženie: sušený hmyz, pšeničná múka, hovädzí loj, arašidy, proso, ľan, repka
Výrobca: Unipet International Ltd

Uchovajte v suchu a chlade

3,00 € Vložiť
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky